• امروز : دوشنبه - ۲۹ اسفند - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 20 March - 2023

سرخط خبرها:

آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی ” نماز ، قرآن و مهدویت ” برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد / گزارش تصویری افزایش چشمگیر سرقت سیم و تجهیزات برقی در شبکه های توزیع برق استان گیلان کسب مقام شایسته تقدیر توسط شرکت توزیع برق گیلان سرپرست مدیریت حراست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد آغاز فرآیند کاشت نهال و درختکاری در محوطه‌ های بهسازی شده لندفیل سراوان / برگزاری جلسه شورای اداری استان گیلان و اعضای شورای اسلامی ، سرپرست شهرداری و شهردار منتخب رشت اینجا خیابان ولی عصر (عج)؛ زندگی جاریست براندازی کنسل شد، بیایید با رقص هنجارهای اجتماعی را به چالش بکشیم! صدور گذرنامه در ۵ روز/ با گذرنامه کمتر از۶ ماه اعتبار می‌توان سفر کرد؟ تشریح فعالیتهای مدیریت درمان گیلان در نشست با رئیس و اعضای کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان آخرین وضعیت موزه روستایی گیلان در آستانه نوروز کاراته گیلان طلایی شد مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در بازدید از گیلان : بیمه شدگان و مسئولین گیلان خواستار افزایش مراکز درمانی در این استان هستند. دیدار مدیرکل درمان مستقیم سازمان از ساختمان مخروبه درمانگاه منجیل مدیر کل ورزش و جوانان گیلان:کمبودهای ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود">مدیر کل ورزش و جوانان گیلان:کمبودهای ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود چک لیست سفر؛ در هر سفر چه وسایلی را با خود ببریم؟ با سوغاتی استان‌های مختلف ایران زمین آشنا شوید">با سوغاتی استان‌های مختلف ایران زمین آشنا شوید شیرینی بلداجی ۵۶۲ پمپ آب خانگی قاچاق در رشت کشف شد مدیرکل راهداری و حمل و نقل گیلان خبر داد : ورود ۱۱۶ هزار خودرو به گیلان طی دو روز گذشته «سبزه» سین ناجور هفت‌سین است؟ شاهنامه کی تمام شد؟ آخرِ قصه «جیران» چه می شود؟ اعلام لیست تیم ملی توسط قلعه‌نویی؛ چند استقلالی و پرسپولیسی دعوت شدند؟">اعلام لیست تیم ملی توسط قلعه‌نویی؛ چند استقلالی و پرسپولیسی دعوت شدند؟ ۲۹ طرح گازرسانی در گیلان افتتاح شد از اختراع مهندسین شرکت گاز استان گیلان در رویداد مدیریت بحران «ایران قوی» رونمایی شد از فرزندان شهدا شاغل در شرکت گاز گیلان تجلیل شد مراسم اعیاد شعبانیه و روز جانباز در شرکت گاز گیلان برگزار شد مدیران شرکت گاز و تامین اجتماعی گیلان بر گسترش همکاری های فیمابین تاکید کردند مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران: افزایش گازبها بر اساس مُر قانون است/ تنها ۲٫۷ درصد مشترکین قبوض بالای گاز دریافت کرده‌اند علیرضا ثانی سرپرست اداره گاز شهرستان ماسال شد

1

فرماندار آستارا در جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری شهرستان آستارا: هیچ ظرفیتی برای سرمایه گذاری در این شهرستان نباید مغفول بماند

  • کد خبر : 1306
  • 03 مهر 1397 - 14:15
فرماندار آستارا در جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری شهرستان آستارا: هیچ ظرفیتی برای سرمایه گذاری در این شهرستان نباید مغفول بماند

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: هیچ ظرفیتی در این شهرستان برای سرمایه گذاری نباید مغفول بماند و همه دستگاه های اجرایی موظف هستند بر اساس قانون و تسهیلات  فراهم شده به پشتیبانی از سرمایه گذاری ها بپردازند. به گزارش پایگاه خبری وارنا / یونس رنجکش در جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری شهرستان آستارا افزود: […]

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: هیچ ظرفیتی در این شهرستان برای سرمایه گذاری نباید مغفول بماند و همه دستگاه های اجرایی موظف هستند بر اساس قانون و تسهیلات  فراهم شده به پشتیبانی از سرمایه گذاری ها بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری وارنا / یونس رنجکش در جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری شهرستان آستارا افزود: در کنار رعایت موازین قانونی  با نگاه رفع موانع و بهره مندی از تجارب مدیریتی و شرایط و موقعیت های موجود مشکلات بر سر راه سرمایه گذاران را برطرف کنیم.

وی اظهار داشت: آستارا از جمله شهرستان های برخوردار از ظرفیت های بسیار بالا برای سرمایه گذاری است که دارای جذابیت های ویژه ای است اما به دلیل برخی نگاه ها در گذشته نتوانسته است از این موقعیت و جذب سرمایه گذاری بهره مند شود که باید با تغییر روش ها دستگاه ها زمینه ها وبستر های توسعه اقتصادی را با حضور بخش خصوصی بیشتر فراهم کنند.

فرماندار آستارا به استقبال سرمایه گذاران مختلف در طی یک سال اخیر برای حضور در این شهرستان اشاره و یادآور شد اگر نتوانیم از این فرصت استفاده کنیم، زمینه های توسعه اقتصادی شهرستان حذف خواهد شد.

رنجکش تاکید کرد: هیچ سرمایه گذاری به بهانه موانع و پیچیدگی های حقوقی دستگاه های اجرایی نباید از این شهرستان خارج شود و مدیران وظیفه دارند بر اساس ضوابط و دستورالعمل های حمایتی دولت زمینه های حضور سرمایه گذاران را در شهرستان تسهیل نمایند.

وی ضمن تشکر از حضور مدیران کل راه و شهر سازی و حفاظت محیط زیست گیلان به منظور شرکت در جلسه و رسیدگی به پرونده متقاضیان سرمایه گذاری در راستای رفع موانع اظهار داشت: حضور مدیران ارشد استان در آستارا نشان دهنده عزم جدی مسئولان برای رفع اینگونه مشکلات و رسیدن به راهکاری مناسب برای اجرای طرح های سرمایه گذاری است.

وی به اجرای دو طرح بزرگ سرمایه گذاری شامل پارک دلفیناریوم و سایت پروازی اشاره و یادآور شد: ساخت این دو طرح در آستارا موجب رونق گردشگری و جذب گردشگران در منطقه و افزایش اشتغالزایی می شود.

وی ادامه داد: طرح فرودگاه ساحلی پرواز های تفریحی آستارا پس  از موافقت اصولی دستگاه های متولی نظیر اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.

وی یادآور شد : طرح تفریحی دلفیناریوم نیز با سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی اجرا می شود.

وی اضافه کرد: تمامی اقدامات و پشتیبانی های سرمایه گذاری باید در مسیر بهره مندی صحیح از محیط زیست و در راستای صیانت از محیط طبیعی این شهرستان باشد.

رنجکش کاهش تشریفات اداری و همراهی دستگاه های اجرایی برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرستان آستارا را خواستار شد و بیان کرد: دولت بستر کارآفرینی را فراهم می کند و بخش خصوصی باید با استفاده از دانش روز چرخه سرمایه گذاری و اقتصاد را پیش ببرد.

قربانعلی محمد پور مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان هم در این جلسه ضمن تشکراز فرماندار آستارا به دلیل حمایت از سرمایه گذاری گفت: طرح سایت پروازی توسط بخش خصوصی در اراضی ساحلی پناهگاه حیاط وحش لوندویل جانمایی شده و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست پس از بررسی های لازم در راستای رونق گردشگری به اجرای آن کمک خواهند کرد.

مهندس خاوری مدیر کل راه و شهرسازی گیلان هم در این جلسه بر ضرورت حمایت قانونی از سرمایه گذاران تاکید و یادآور شد: هیچ محدودیتی برای این حمایت وجود ندارد و تلاش می کنیم این حمایت ها موجب تسهیل در سرمایه گذاری شود.

در ادامه این جلسات پس از بررسی مسائل توسط مدیران شرکت کننده،  فرماندار به اتفاق مدیر کل حفاظت محیط زیست از محل اجرای دو طرح سرمایه گذاری در شهرک صنعتی آستارا و ساحل این شهرستان بازدید و دستوراتی را در زمینه تسهیل در روند دریافت مجوزهای مربوط به سرمایه گذاری ها صادر کردند.

لینک کوتاه : http://varnakhabar.ir/?p=1306

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.