برف و باران در راه گیلان | دمای هوا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما، وزش باد و بارندگی از امشب در استان گیلان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وارنا ؛  محمد دادرس در گفت‌وگو با فارس با اشاره وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آتی اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده نفوذ تدریجی سامانه بارشی و شمالی شدن جریانات سطح زمین در گیلان است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا ۸ تا ۱۵ در جه سلسیوس کاهش می‌یابد افزود: با استقرار این سامانه بارشی از غروب جمعه در منطقه، شرایط برای کاهش محسوس دما، بارندگی، وزش باد شدید، رعدوبرق و در نواحی مستعد احتمال تگرگ تا روز یک‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به ‌احتمال بارش برف در ارتفاعات بالاتر از دو هزار و ۵۰۰ متر از روز شنبه گفت: بارش باران از غروب امروز تا ظهر شنبه در برخی از مناطق استان شدید پیش‌بینی می‌شود و وزش باد نیز در سواحل و ارتفاعات شدید است.

دادرس با اشاره به اینکه در روزهای آینده، دریا مواج و طوفانی و برای فعالیت‌های دریانوردی و صیادی مناسب نیست افزود: مردم استان با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند.