• امروز : دوشنبه - ۲۹ اسفند - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 20 March - 2023

سرخط خبرها:

آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی ” نماز ، قرآن و مهدویت ” برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد / گزارش تصویری افزایش چشمگیر سرقت سیم و تجهیزات برقی در شبکه های توزیع برق استان گیلان کسب مقام شایسته تقدیر توسط شرکت توزیع برق گیلان سرپرست مدیریت حراست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد آغاز فرآیند کاشت نهال و درختکاری در محوطه‌ های بهسازی شده لندفیل سراوان / برگزاری جلسه شورای اداری استان گیلان و اعضای شورای اسلامی ، سرپرست شهرداری و شهردار منتخب رشت اینجا خیابان ولی عصر (عج)؛ زندگی جاریست براندازی کنسل شد، بیایید با رقص هنجارهای اجتماعی را به چالش بکشیم! صدور گذرنامه در ۵ روز/ با گذرنامه کمتر از۶ ماه اعتبار می‌توان سفر کرد؟ تشریح فعالیتهای مدیریت درمان گیلان در نشست با رئیس و اعضای کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان آخرین وضعیت موزه روستایی گیلان در آستانه نوروز کاراته گیلان طلایی شد مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در بازدید از گیلان : بیمه شدگان و مسئولین گیلان خواستار افزایش مراکز درمانی در این استان هستند. دیدار مدیرکل درمان مستقیم سازمان از ساختمان مخروبه درمانگاه منجیل مدیر کل ورزش و جوانان گیلان:کمبودهای ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود">مدیر کل ورزش و جوانان گیلان:کمبودهای ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود چک لیست سفر؛ در هر سفر چه وسایلی را با خود ببریم؟ با سوغاتی استان‌های مختلف ایران زمین آشنا شوید">با سوغاتی استان‌های مختلف ایران زمین آشنا شوید شیرینی بلداجی ۵۶۲ پمپ آب خانگی قاچاق در رشت کشف شد مدیرکل راهداری و حمل و نقل گیلان خبر داد : ورود ۱۱۶ هزار خودرو به گیلان طی دو روز گذشته «سبزه» سین ناجور هفت‌سین است؟ شاهنامه کی تمام شد؟ آخرِ قصه «جیران» چه می شود؟ اعلام لیست تیم ملی توسط قلعه‌نویی؛ چند استقلالی و پرسپولیسی دعوت شدند؟">اعلام لیست تیم ملی توسط قلعه‌نویی؛ چند استقلالی و پرسپولیسی دعوت شدند؟ ۲۹ طرح گازرسانی در گیلان افتتاح شد از اختراع مهندسین شرکت گاز استان گیلان در رویداد مدیریت بحران «ایران قوی» رونمایی شد از فرزندان شهدا شاغل در شرکت گاز گیلان تجلیل شد مراسم اعیاد شعبانیه و روز جانباز در شرکت گاز گیلان برگزار شد مدیران شرکت گاز و تامین اجتماعی گیلان بر گسترش همکاری های فیمابین تاکید کردند مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران: افزایش گازبها بر اساس مُر قانون است/ تنها ۲٫۷ درصد مشترکین قبوض بالای گاز دریافت کرده‌اند علیرضا ثانی سرپرست اداره گاز شهرستان ماسال شد

0

نقشه پیچیده نخبه قلابی در قتل پزشک گیلانی

  • کد خبر : 751
  • 25 شهریور 1397 - 21:13
نقشه پیچیده نخبه قلابی در قتل پزشک گیلانی

نقشه پیچیده نخبه قلابی در قتل پزشک گیلانی

نقشه پیچیده نخبه قلابی در قتل پزشک گیلانی

 

 

با دستگیری قاتلان پزشک گیلانی، اسرار نقشه پیچیده نخبه قلابی برای سرقت ۸۰۰ میلیون تومانی و قتل این پزشک معروف فاش شد.

 

وارنا خبر / با دستگیری قاتلان پزشک گیلانی، اسرار نقشه پیچیده نخبه قلابی برای سرقت ۸۰۰ میلیون تومانی و قتل این پزشک معروف فاش شد.

متهم با ادعای اینکه اختراعش در کشور آلمان ثبت شده و پول زیادی نصیبش کرده، پزشک میانسال را فریب داده و پس از کلاهبرد اری میلیونی، او را به قتل رسانده بود.

هفته گذشته کارآگاهان پلیس آگاهی استان گیلان توانستند با دستگیری جوانی ۲۵ساله و همدستانش راز جنایتی هولناک را فاش کنند. جنایتی که قربانی آن، پزشک معروف گیلانی بود که از چند‌ماه قبل فریب یک نخبه قلابی را خورده و در دام شوم او گرفتار شده بود.

برادر مقتول در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: عامل اصلی جنایت جوانی ۲۵ساله است که از آشنایان دور برادرم به شمار می‌رود. از دی‌ماه پارسال بود که او به برادرم نزدیک شدتا نقشه‌ای را که در سر داشت عملی کند. وی مدعی بود که نخبه است و ماده‌‌ای شیمیایی اختراع کرده و در کشور آلمان به ثبت رسانده که صدها هزار فرانک آلمان نصیبش کرده است. او حتی در یک برنامه‌ تلویزیونی هم به‌عنوان جوانی نخبه شرکت کرده و برادرم را همراه خود به پشت‌صحنه برنامه برده و همین باعث شده بود که برادرم فریب حرف‌هایش را بخورد.

شروع کلاهبرداری

مهم‌ترین بخش از نقشه قاتل برای سرکیسه کردن پزشک گیلانی از چند‌ماه پیش شروع شد. برادر مقتول می‌گوید: «متهم مدعی شده بود که دولت آلمان پول ثبت اختراعش را بلوکه کرده و او درصورت سرمایه‌گذاری در ایران می‌تواند این پول را از دولت آلمان بگیرد. او به این بهانه ۲۰۰میلیون تومان برای سرمایه‌گذاری از برادرم گرفت و مدعی شد که به محض گرفتن پولش از آلمان، بدهی‌اش را پس می‌دهد.»

مدتی بعد، نخبه قلابی دومین مرحله‌ نقشه‌‌اش را به اجرا گذاشت. او که ادعا می‌کرد سرمایه‌گذاری‌اش در کیش سود زیادی نصیبش کرده است، پسر پزشک گیلانی را همراه خود به کیش برد و با کرایه دو خودروی بنز گران‌قیمت، یکی از آنها را در اختیار وی قرار داد و مدعی شد هر دو خودرو متعلق به‌خود اوست.

برادر مقتول می‌گوید:« متهم به برادرزاده‌ام گفته بود که می‌خواهد یکی از بنزها را بابت بدهی‌اش به دکتر بدهد. بعد او را با هواپیما به خانه‌ فرستاده و ادعا کرده بود بنز را با تریلی می‌فرستد. این مرد سپس به برادرم گفته بود بنزی که قرار است به او بدهد ۳میلیارد تومان ارزش دارد و در ازای آن ۲۰۰میلیون تومان دیگر و خودروی جنسیس برادرم را که ۴۰۰میلیون تومان ارزش داشت، از او گرفت تا به جای همه آنها، بنز گران‌قیمت را تحویلش بدهد.

با این حال هفته‌ها گذشت و خبری از بنز نشد و متهم هربار بهانه می‌آورد که در شماره‌گذاری یا اداره پلیس مشکل پیش آمده و به‌زودی ماشین را به برادرم می‌دهد اما این اتفاق هرگز رخ نداد. برادرم که پشیمان شده بود، برای گرفتن پول و ماشینش نزد نخبه قلابی رفت و او یک حواله بانکی به مبلغ ۹۰۰میلیون تومان به تاریخ ۲۹مرداد به برادرم داد اما وقتی موعد حواله رسید، مشخص شد که حواله قلابی بوده است.

نقشه جنایت

پزشک گیلانی حالا مطمئن شده بود با یک کلاهبردار کاملا حرفه‌ای طرف است اما نقشه‌های نخبه قلابی هنوز تمام نشده بود. برادر مقتول ادامه می‌دهد:«متهم که می‌دید دکتر قصد شکایت دارد، این بار ادعای تازه‌ای مطرح کرد. او از برادرم خواست که با هم به خارج از کشور بروند و او پس از اینکه پولش را از دولت آلمان گرفت، بدهی‌اش را پرداخت کند.

این مرد با چرب‌زبانی دکتر را فریب داد و قرار شد دکتر و پسرش همراه وی به خارج از کشور بروند. اما وقتی به محل قرار رفتند، متهم با استفاده از داروی خواب‌آور هر دو را بیهوش کرد. سپس دکتر را با همدستانش که ۴نفر بودند به خانه‌ای در بخش سنگر شهرستان رشت برد و پس از به قتل رساندن او، جسدش را در باغچه خانه دفن کرد.

او سپس گوشی دکتر را برداشت و ۲روز بعد که برادرزاده‌ام به هوش آمد، مدعی شد که دکتر تنهایی به خارج از کشور رفته و قرار است پس از گرفتن طلبش، زندگی تازه‌ای در آنجا شروع کند و همسر و فرزندانش را هم به آنجا ببرد. این مرد که گوشی برادرم را در اختیار داشت از طریق شبکه‌های اجتماعی با برادرزاده‌ام چت می‌کرد و خودش را به جای دکتر معرفی کرده و می‌گفت که در یکی از کشورهای اروپایی است و می‌خواهد خانه‌ای بخرد تا همه خانواده‌اش را به آنجا ببرد.

او چندین روز با این ادعا ما را سرکار گذاشته بود تا اینکه به ماجرا شک کردیم و بعد از تحقیقات زیاد متوجه شدیم که پیام‌ها از داخل ایران ارسال می‌شوند. پس از آن بود که به اداره آگاهی رفتیم و علیه نخبه قلابی شکایت کردیم و وقتی پلیس وارد ماجرا شد، راز قتل برادرم فاش شد.

با دستگیری نخبه قلابی و همدستانش، جسد برادرم از باغچه خانه مورد نظر بیرون کشیده شد و ما در اوج ناباوری پیکر او را به خاک سپردیم.» او می‌‌گوید: برادرم فوق‌تخصص کلیه و اورولوژی کودکان بود و خودش در سختی بزرگ شده و درس خوانده و توانسته بود زندگی خوبی برای خانواده‌اش فراهم کند اما جوان جنایتکار چنان همه ما و اطرافیانش را فریب داده بود که تصور می‌کردیم او واقعا نخبه است و در نهایت نیز برادرم در دام نقشه شومی که کشیده بود گرفتار شد.» براساس این گزارش، متهم به قتل و همدستانش در بازداشت به‌سرمی‌برند و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

لینک کوتاه : http://varnakhabar.ir/?p=751

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.