• امروز : دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 July - 2024
1

حکایت رفتن زودهنگام یا ماندن شهردار منتخب تالش/ و حالا انتصاب سرپرست جدید شهرداری ؟

  • کد خبر : 1794
  • 15 مهر 1397 - 23:04
حکایت رفتن زودهنگام یا ماندن شهردار منتخب تالش/ و حالا انتصاب سرپرست جدید شهرداری ؟

حکایت رفتن زودهنگام یا ماندن شهردار منتخب تالش/ و حالا انتصاب سرپرست جدید شهرداری ؟     شورای اسلامی شهر تالش اعضای ۷ نفره آن پس از حدود شش ماه از انتخاب اولین شهردار بر سر رفتن یا ماندن وی دچار اختلاف شده و در پیشبرد اولیه امور شهر بازمانده اند. به گزارش پایگاه خبری […]

حکایت رفتن زودهنگام یا ماندن شهردار منتخب تالش/ و حالا انتصاب سرپرست جدید شهرداری ؟

 

 

شورای اسلامی شهر تالش اعضای ۷ نفره آن پس از حدود شش ماه از انتخاب اولین شهردار بر سر رفتن یا ماندن وی دچار اختلاف شده و در پیشبرد اولیه امور شهر بازمانده اند.

به گزارش پایگاه خبری وارنا ، این درحالی است که تمام ۷ عضو شورای اسلامی شهر تالش حدود یک ماه ماه پیش رامین باباپور که پیش از آن تجربه یک دوره عضو شورای شهر تالش داشته ، انتخاب کردند و برای دریافت حکم وی به استانداری گیلان و وزارت کشور نامه زدند.

با اعلام نتایج قطعی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی که اسامی ۷ عضو اصلی و اعضای علی البدل شورای شهر تالش نیز مشخص شد و به روال معمول و قانونی اعضای این شورا که همگی از وفاق و همدلی برای روزهای بهتر همراه با توسعه و پیشرفت سخن می گفتند، کار انتخاب رئیس، نایب رئیس، منشی ها ، خزانه دار و کمیسیون های مختلف این شورا را در فضایی دوستانه به پایان رساندند.

در همین فضای دوستانه نیز انتخاب اولین شهردار تالش از میان گزینه پیشنهادی بررسی شد ، که سرانجام اعضای شورا پس از تبادل نظرهای فراوان، و مخالفت های سه عضو شورا ( اردویی ، محفوظی ، پورپناه ) در سال اول روی باباپور به عنوان گزینه نهایی به توافق رسیدند.

چهار عضو موافق شهردار در روزهای اول ( سلامی ، حسین پور ، زینعلی ، باباپور )

در ادامه این روند و انجام گفت و گوها و رایزنی های مستمر، نتیجه نهایی این شد که اعضای شورا روی نام رامین باباپور هم قسم شدند و با رای هر ۷ عضو شورا ، عنوان شهردار تالش را به نام وی ثبت و این انتخاب را رسانه ای کردند.
پس از اینکه باباپور به عنوان شهردار تالش انتخاب شد نفر هشتم و عضو علی البدل اول یعنی “بهروز علی بابایی ” وارد شورا شد

 

بروز اختلاف و شکاف بین اعضای شورای اسلامی شهر تالش :

 

شهردار منتخب تالش به منظور صدور حکم قطعی به فرمانداری تالش ، استانداری گیلان و وزارت کشور معرفی شد اما به یک باره زمزمه هایی مبنی بر بروز اختلاف بین اعضای شورا تالش و مخالفت پنج عضو این شورا با شهردار شدن باباپور ، در فضای رسانه ای پیچید.

پنج عضو مخالف شهردار ( سلامی ، پور پناه ، محفوظی ، علی بابایی ، اردویی ) بودند

این در حالی است که انتشار این گونه اخبار با توجه به زمان کوتاه انتخاب شهردار تالش، مردم و افکار عمومی این شهر را دچار بهت و حیرت کرد و در این میان برخی از اعضای شورا که مخالف برکناری باباپور بودند با ارسال نامه به فرماندار و استاندار از شکاف و اختلاف بین اعضای شورای شهر در خصوص ماندن یا رفتن شهردار خبردادند .

پس از اینکه باباپور به عنوان شهردار انتخاب شد سهیل سلامی عضو شورا موافق به دلایل خاصی که در فضای مجازی و در سطح جامعه پخش گردید بر علیه باباپور شد و به گروه سه نفره مخالف ملحق شد ، حال با این وجود شرایط برای برکناری باباپور آماده شد و پس از صحبت های نهایی با علی بابایی عضو علی البدل شورا که بجای باباپور وارد شورا شده بود و به نوعی عضویت در شورا مدیون باباپور بود او هم به صف مخالفان وی اضافه شد و گروه سه نفره به پنج نفر افزایش یافت حالا با توجه به اینکه اکثریت اعضا مخالف بودند و طبق قانون می توانستند براحتی شهردار استیضاح و بعد برکنار کنند .

اعضای مخالف گروه پنج نفره نامه ای را خطاب به فرماندار نوشتند به شرح زیر می باشد ؛

به دلیل عملکرد ضعیف و عدم رضایت شهروندان محترم از سرپرست فعلی و شهردار منتخب تالش و با توجه به نیاز این شهر به یک مدیر با تجربه، با درایت و کارآمد در جهت کسب مطالبات و احقاق حق مردم فهیم این شهر، تعداد پنج نفر از اعضای محترم شورای اسلامی شهر تالش مطابق نامه پیوستی از تصمیم خود بابت تعیین ایشان به عنوان شهردار عدول نموده و در نظر دارد در جلسه آتی شورا این مهم را به رای گذاشته و نفر جدید به حضور معرفی شود.

 

البته پنج عضو شورا درخصوص اینکه چگونه در این مدت حدود شش ماه به این نتیجه رسیده اند، هیچ توضیحی ارایه نداده است.

البته از ماه سوم اختلافات آغاز شد

با انتشار این نامه و مصاحبه اعضای شورا در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، اختلاف نظر این پنج عضو با دو عضو دیگر موافق با شهردار شدن باباپور بیش از پیش آشکار شد، براین اساس با فراگیر شدن این شکاف و کشمکش بین اعضا، اوضاع شورا و نشست اعضای آن با آشفتگی وعدم تشکیل مواجه شد، تا جایی که نشست ها و حتی جلسات فوق العاده بخاطر حضور نیافتن اعضا یکی پس از دیگری لغو شد.

به دنبال این اختلافات، فرماندار تالش دکتر مهدوی جلسات متعددی را با اعضای شورای شهر برگزار کرد و گویی اعضای شورا عزمشان را جزم کرده بودند و سرانجام پس حدود یکسال رامین باباپور شهردار تالش برکنار شد.

جالب است شورانشینان هر دم از مردم و احقاق حق مردم سخن می گویند اما در عمل بدنبال منافع شخصی خودشان هستند

نه در روزهایی که کشاورزان درگیر خشکسالی بودند صدای اعضا شورا در آمد نه سیل اخیر کسی را مجاب کرد تا با صدای بلند غم مردم را داد بزند ، عضو شورا ادکلن زده چتر به دست در شهر قدم می زند انگار نه انگار سیل آمده است و وی عضو شورای شهر !

با توجه استیضاح شهردار از نظر حقوقی به درستی یا نادرستی در هیات تطبیق به استیضاح شهردار ایراد وارد شد و در ادامه با نامه مدیر کل امور شوراهای وزارت کشور
، فرماندار تالش فارغ از نتیجه هیات تطبیق ، باباپور را برکنار کرد

متعاقبا باباپور پس از شکایت از فرمانداری به دنبال حق خود رفت و دستور موقتی از دیوان گرفت که جلوی اجرای دستور فرماندار گرفته شد ، یعنی همان فرمانداری که دستور مافوق خود یعنی وزارت کشور را اجرا کرد ، دستور‌موقت دیوان را نیز اجرا کرد و باباپور به شهرداری تالش بازگشت

امروز در تاریخ ۹۷/۷/۱۵ خبر آمد پس از استعفاء داداشیان سرپرست شهرداری با تصمیم و رای گیری ۴ عضو شورا ( پورپناه ، سلامی ، محفوظی ، علی بابایی ) سعید سلامی برادر عضو شورا و کارمند شهرداری تالش به سرپرست جدید شهرداری معرفی شد
این خبر بسیار تعجب آور بود و همه مردم و رسانه ها بابت این اقدام شوکه شدند ، با توجه به اینکه شهر شهردار دارد و رای دیوان این را ثابت می کند اما اعضای شورا خلاف نظر قانون عمل نمودند

قابل توجه اعضای محترم شورا فلسفه دستور موقت برای این می باشد ، که اتفاقات مشابه انتخاب شهردار و سرپرست رخ ندهد و بعدها دو شهردار در شهر وجود نداشته باشد و کار را سخت تر نکنید

برای اجرای قانون نه صدای بلند میخواهد نه فریاد ای مردم !

 

 

بهزاد پورپناه رئیس شورای شهر تالش در مصاحبه ای نسبت انتخاب سرپرست اظهار کرد ؛

باباپور شهردار فعلی از نظر من وجاهت قانونی ندارد

نامه دیوان به فرمانداری ارسال شده وبه شورای شهر ارسال نشده است

وی تصریح کرد ، حضور باباپور به عنوان شهردار توهین به نظر متخبین مردم می باشد ما مخالف وی هستیم وی تجربه کاری ندارد

فرمانداری یک نامه مبهم برایمان ارسال نموده و نوشته دستور موفق دیوان درخصوص بازگشت بکار شهردار خورده است تصمیم با خودتان می باشد ، بنده دوباره به ایشان نامه زدم و خواستم در این خصوص توضیح بدهد اما تا به این لحظه پاسخی دریافت ننمودم

پورپناه گفت ؛ باباپور از من حکم دریافت نکرده و حق ندارد به عنوان شهردار خودش را معرفی کند

فردا هم سعید سلامی به عنوان سرپرست جدید شهرداری تالش معارفه خواهد شد و اگر باباپور حضور داشته باشد و مانع شود و در روند کار دخالت شود با کسب تکلیف از مقامات قضایی برخورد سختی را خواهم کرد.

از نظر ما ۴ نفر از اعضای شورا سلامی سرپرست شهرداری می باشد و باباپور هیچ سمتی در شهرداری ندارد

اعضای شورا اگر اعتراضی دارید از راه قانونی ادامه بدهید ، اینکه بخواهید با فریاد و خط و نشان کشیدن و تخریب  چیزی عاید شما نخواهد شد و به مرور جایگاهتون را در بین مردم از دست خواهید داد

تالش پر از مشکلات و کمبود هاست بر مشکلاتش اضافه نکنید دیگر تحمل فشارها را ندارد و تمام شهر فرسوده شده است به لطف مسئولین ، آقایون آرای مردم را وجه المصالحه منافع شخصی خودتان نکنید ، رفتار کودکانه سراسر لجباز گونه شما باعث از بین رفتن شان و جایگاه شهر تالش ، در بین سایر شهرهای استان شده است !؟

 

آیا از بیرون به کارهایی که انجام داده اید نگاه کرده اید و میدانید چه تصویری از شما ها در سطح جامعه پدید آمده ؟ آیا واقعا فکر می کنید ، مردم این اقداماتتون را در راستای حقوق شهروندان می دانند یا لجبازی !؟

اعضای شورا چون رای مردم را دارند، اجازه ندارند هر دم تصمیمی گرفته و مردم را بلاتکلیف نگه دارند.

اعضای شورای شهر با رای مردم توسط دولت اختیاراتی به صورت امانت به آن داده شده ، که حفظ و صیانت از این امر مهم یک تکلیف محسوب می شود، بنابراین باید امانتدار اعتماد مردم باشند و در تصمیم گیری ها ملاحظات شخصی را حذف کنند.

 

نویسنده : مهدی میزانی 

لینک کوتاه : https://varnakhabar.ir/?p=1794

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.