به گزارش پایگاه خبری وارنا : جلسه پنجاه و هفتم شورای شهر رشت برگزار گردید و پس از شمارش آرا ، ۶ نفر بعنوان فینالیست شهرداری رشت برگزیده شدند و نام فاطمه مقیمی گزینه توصیه شده شورای هماهنگی اصلاحطلبان در لیست ۶ نفره جای نگرفت.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که هر ۴ اصلاح طلب شورای شهر به فاطمه مقیمی رای دادند اما فراوانی آرا طوری رقم خورد که ۶ گزینه منتخب رای بالایی کسب نمودند و مقیمی با ۵ رای شانسی جهت ارائه برنامه پیدا نکرد.

فرهام زاهد عضو شورای شهر رشت طی مصاحبه ای در خصوص فینالیست نشدن فاطمه مقیمی بیان داشت: در جلسه امروز شورای شهر طبق دستور جلسه قرار بر این بود که گزینه های مطرح شده به عنوان شهردار مورد بررسی قرار گیرند، در ابتدای جلسه همکار خوبم آقای دکتر ذاکری اعلام داشتند که بجای ۵ نفر از ۷ نفر برنامه گرفته شود که این موضوع به رای گذاشته شد و بنده بدلیل اینکه با افزایش تعداد افراد مخالف بودم به این پیشنهاد رای ندادم و البته اکثریت اعضا نیز با این پیشنهاد موافق نبودند و دلیل اصلی آن تمرکز بیشتر روی گزینه ها و بررسی دقیق تر بود که نهایتا با ۶ نفر موافقت کردیم و در این رای گیری فقط تعداد فینالیستها مطرح بود.

زاهد در خصوص جو سازی و نشر مطالب غیر واقع توسط برخی سایتها گفت: رسانه ها باید اخلاق حرفه ای را رعایت نمایند. اینکه برخی میگویند ما به فینالیست نشدن فاطمه مقیمی رای داده ایم یک دروغ بزرگ است ما از کجا باید باخبر می شدیم که مقیمی نفر هفتم خواهد شد؟ توصیه بنده اینست بعنوان رسانه امانت دار باشیم و بجای ایجاد فضای مسموم و نشر مطالب غیر واقع بستر را برای تصمیم گیری مناسب آرام کنیم و از ایجاد تنش بپرهیزیم.