به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی ؛ آیت الله رسول فلاحتی عصر دیروز در چهارمین یادواره شهدای روستای انبوه بخش عمارلوی شهرستان رودبار با اشاره به حضور با شکوه جوانان در اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: امروز حرکت جوانان ما در اربعین یکی از معجزه های امام حسین(ع) است.

وی، بزرگ ترین معجزه امام حسین(ع) را آبیاری کردن درخت تنومند اسلام با فدا کردن جان خود و خانواده ایشان عنوان کرد و افزود: امروز شیعه آن قدر قدرتمند شده که قدرت های سلطه گر این اقتدار را نمی توانند تحمل کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شکست دشمن در صحرای طبس از معجزات الهی است، تصریح کرد: پس از حدود ۱۴۰۰ سال حضور میلیون ها نفر در کنار همدیگر در اربعین از معجزه های امام حسین(ع) است و این امر در سایه اعتقاد و خداباوری شهدا تحقق پیدا کرده است.

آیت الله فلاحتی، یکی از دغدغه شهدا را باور به معاد دانست و بیان کرد: اگر قیامت را باور کنیم ارواح شهیدان از ما شاد می شوند.

وی ادامه داد: اگر میبینیم بعضی از افراد و مسئولین برای تصاحب و کسب قدرت و مسئولیت دست و پا می زنند تا از این طریق سکوی پرتابی برای رسیدن به مطامع دنیوی ایجاد کنند به این دلیل است که خدا و قیامت را باور ندارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان یادآور شد: چگونه زیستن در دنیا و رفتن به جهان آخرت در سایه باور به معاد است اما عده ای آن را باور ندارند و به جامعه خیانت می کنند.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: بزرگ ترین درس جوانان شهیدان ما خداباوری، خدامحوری و خدایی زندگی کردن است.

لازم به ذکر است روستای تاریخی و کوهستانی “انبوه” در   ۱۸۰ کیلومتری جنوب شهر رشت مرکز استان گیلان و  ۱۱۶  کیلومتری نیمه شرقی شهرستان رودبار و در ارتفاع هزار و  ۳۲۰  متری از سطح دریا واقع شده است.