به گزارش پایگاه خبری وارنا  ؛ یونس رنجکش به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در کار گاه آموزشی _توجیهی آشنایی با عملکرد و تهدیدات ایستگاه تقویت فشار گاز چلوند افزود: عدم توجه به نگهداری صحیح و تامین امنیت زیر ساخت و تاسیسات می تواند تشدید آسیب ها و هزینه ها در مواقع بحران را به همراه داشته باشد.

او اظهار داشت : هرگونه اشتباه کوچک و نادیده گرفتن نقاط ضربه پذیری تاسیسات زیر ساختی می تواند صدمات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد که در این میان مدیریت نگهداری از اهمیت بالایی برخوردار است .

او به وجود تاسیساتی چون ایستگاه تنظیم فشار انتقال گاز در آستارا به عنوان یکی از زیرساخت های مهم در این شهرستان اشاره کرد که به دلیل برخورداری از اهمیت بالا و استراتژیک برای کشور نیازمند توجه جدی در بخش پدافند غیر عامل دارد.

رییس شورای عالی پدافند غیر عامل شهرستان آستارا ادامه داد: اینگونه تاسیسات از ابعاد مختلف حائز اهمیت است که باید فرصت ها و تهدیدات اجرا به خوبی شناخت .

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در مدیریت بحران و پدافند غیر عامل خواستار توجه مدیران در این زمینه و بهره مندی از ظرفیت های رسانه ای در اگاهی بخشی به مردم شد.

رنجکش اظهار داشت : اطلاع رسانی به موقع موجب پیشگیری و کاهش هزینه ها در مواقع بحران و حادثه می شود.

در این جلسه توجیهی یکی از  کارشناسان شرکت گاز به ارائه توضیحاتی پیرامون اهمیت ایستگاه تقویت فشار گاز چلوند و تهدیدات و چالش های پیرامون این ایستگاه و اقدامات در نظر گرفته شده در مدیریت پدافند غیر عامل در این مجموعه پرداخت.