به گزارش پایگاه خبری وارنا : مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در این همایش گفت : مسئولیت در این حوزه برای اینجانب به عنوان مسئول سیاستگذاری در امر گردشگری استان را دوچندان می کند . وی گفت : نقشه راه توسعه صنعت گردشگری به دریا ختم نمی شود و این موهبت الهی به عنوان یک ظرفیت در استان کاربرد دارد. وی مدیریت در معرفی فرهنگ و رویداد را به عنوان یک اصل در برنامه ریزی گردشگری دانست و ادامه داد با شناساندن فرهنگ ها، ارزشها و رویدادهای مذهبی و تاریخی استان که اولین گام در جلب گردشگران خارجی است میتوان شاهد حضور توریست در فصول مختلف سال و به موازات آن رشد اقتصادی و اشتغالزایی استان بود. مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد با توجه به روابط مطلوب گیلان با کشورهای همسایه ضمن اهمیت به حساسیت های فعلی کشور، می بایست در گردشگری سلامت و گردشگری تاریخی و مذهبی برنامه ای منسجم داشت. امیر انتخابی لزوم ثبت یک اثر جهانی همانند ماسوله و جنگلهای هیرکانی را از نیازهای استان برشمرد و ادامه داد با همکاری همه دستگاه های اجرایی و فعالین صنعت گردشگری میتوان با تحقق این مهم معضل بیکاری را نه تنها در استان بلکه در کل کشور ریشه کن و ارز آوری و تولید ثروت را نهادینه کرد. وی تاکید کرد آموزش کادر پرسنلی مستقر در هتلها و تاسیسات گردشگری در رعایت اصول مهمان داری که از اهمیت زیادی برخوردار است باید در دستور کار فعالین گردشگری قرار بگیرد و این موضوع با طرح در نشستهای تخصصی و کارگاه های مرتبط قابل بررسی است. دکتر امیر انتخابی از اهمیت ایجاد و ارائه بسترهای لازم در مدیریت اجرای تورهای گردشگری با هدف ورود گردشگران خارجی سخن گفت و برنامه ریزی در تشکیل فضای رقابتی در بین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری را راهکاری برای این موضوع دانست. در پایان این همایش از منتخبین هتلداران در حوزه های مختلف تقدیر شد.

جواد عباسی مدیر عامل جامعه هتلداران گیلان در خصوص برگزاری این همایش گفت :این همایش به همت جامعه هتلداران گیلان پیرامون بررسی چالش های صنعت گردشگری استان و بیان دغدغه های فعلی سرمایه گذاران حوزه ی گردشگری استان و یافتن راهی برای برون رفت از چالش های فعلی صنعت هتلداری می باشد.

عباسی اظهار کرد: این همایش با حمایت کمیسیون بازاریابی جامعه هتلداران گیلان و با حضور اعضای محترم جامعه هتلداران گیلان شامل ۱۲۰ هتل و هتل آپارتمان استان و مقامات استانی و کشوری برگزار می شود.

عباسی تصریح کرد : این همایش نخستین گردهمایی با نگاه ویژه به مقوله صنعت هتلداری در گیلان است و هدف دیگر از برگزاری این همایش این است که ظرفیت های موجود در بخش خصوصی به اطلاع و آگاهی بخش دولتی رسانده شود  و از پتانسیل این صنعت برای خارج شدن از رکود و مشکل بیکاری بهره گیری گردد.
وی در پایان گفت : بی شک تقویت صنعت هتلداری می تواند نقش بسیار زیادی در رونق اقتصادی  و مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا که این روزها اقتصاد کشور را تهدید می کند ، داشته باشد.