به گزارش پایگاه خبری وارنا :  دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در افتتاح راه آهن قزوین _ رشت گفت: امروز به صورت آزمایشی توانستیم این پروژه را مورد بهره برداری قرار دهیم و انشالله در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور که همواره تاکید بسیار زیادی داشتند این پروژه به فرجام برسد.

وی افزود : در آینده نزدیک پروژه عظیم راه آهن رشت _ قزوین توسط دکتر روحانی به صورت رسمی افتتاح خوا هد شد.

وی گفت: کار ما ما با اتمام قطعه قزوین _ رشت آغاز شد و مسیر رشت _ انزلی به دو شاخه خواهد شد یک مسیر سمت بندرانزلی و یک مسیر سمت بندر کاسپین تا با کشتی هم بتوانیم فعالیتی دریایی و جابجایی کالا را از طریق ریلی انجام دهیم.

نوبخت ادامه داد: برای اینکه کشورهای شمال ایران بتوانند از راه آهن استفاده کنند، قطعه رشت به آستارا  باید مرتبط شود ، خوشبختانه اعتبارات خوبی برای آن قسمت تحقق پیدا کرده است و امیدواریم ما بتوانیم راه آهن رشت _ آستارا را به بخش دیگر اتصال دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید بسیاری از مسافران و گردشگرانی که در جاده های شمال دچار مشکل می شوند با وجود راه آهن می توانند سفر بهتری داشته باشند و گردشگری رونق پیدا می کند و بدون تردید مشاغل زیادی ایجاد خواهد شد.

نوبخت ادامه داد: در این طرح ریلی ۱۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شد که بیش از یک دهه به طول انجامید و دولتهای زیادی تلاش کردند. ۱۴۰۰ میلیارد تومان در چند سال اخیر برای این پروژه سرمایه گذاری شد.

وی در پایان گفت : امیدواریم این پروژه منشا خیر و برکات زیادی برای مردم گیلان باشد.