به گزارش پایگاه خبری و نحلیلی وارنا :  فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در خصوص دستگاه زباله سوز در سراوان رشت اظهار کرد :  امیدواریم اعتبارات مورد نیاز به منظور احداث دستگاه زباله سوز در سراوان هر چه سریعتر اختصاص یابد و این مهم و اساسی برطرف شود.

وی با اشاره به سند راهبردی پسماند شهرداری رشت گفت: جمع آوری پسماند خشک و تفکیک زباله از مبدا موضوع مهمی است که باید در سند راهبردی بیش از گذشته به آن توجه شده و افزایش ظرفی در کارخانه کودآلی نیز می تواند گام موثری در کاهش حجم زباله های رشت باشد.

شیرزاد به خرید مخازن زباله ۶۶۰ لیتری برای رشت اشاره کرد و افزود: بسیاری از مخازن زباله در رشت شکسته شده و قابل تعمیر نیستند و باری اضافه به دوش پاکبانان تحمیل می کنند.

وی با تاکید به ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت تصریح کرد : این موضوع بارها در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا مطرح شده و انتظار داریم با عقیم سازی، واکسینه کردن و اقدامات پیشگیرانه از خطرات ناشی از حضور سگ های بلاصاحب در رشت جلوگیری شود.

شیرزاد با انتقاد از عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه پاکبانان رشت بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران برای آنان مشکلات زیادی فراهم می کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به سرد شدن هوا اشاره کرد و گفت: شرکت های پیمانکاری موظفند البسه مناسب فصلی در اختیار پاکبانان قرار داده و در صورت عدم توجه به این موضوع با آنان برخورد خواهد شد.