در پی انتشار اخباری مبنی بر دفن مشکوک اجسادی مربوط به حادثه زندان لاکان رشت در برخی آرامستان‌های گیلان و شبهاتی ایجاد شده در فضای مجازی خبرنگاری به دو آرامستان مطرح شده در لاهیجان رفت و ماجرا را از زبان مسؤولان و مردم محلی جویا شد.

به گزارش وارنا به نقل از فارس، در پی حادثه زندان لاکان رشت اخباری با عنوان دفن مشکوک قربانیان حادثه زندان لاکان در برخی از روستاهای لاهیجان بین مردم و برخی رسانه‌های خارج‌نشین گیلانی دست به دست شد.

در همین راستا خبرنگاری ابتدا به روستای لیالستان از توابع بخش مرکزی لاهیجان که در جاده لاهیجان به لنگرود واقع شده و پس از آن به روستای گلرودبار رفت تا حقیقت را روشن کند.

 
 

دهیار لیالستان: با تخریب سیمان به شایعه‌ها پایان داده شد

رامین بابایی دهیار لیالستان با اشاره به شایعه مطرح شده در فضای مجازی گفت: با انتشار عکس در فضای مجازی شک و شبهاتی مطرح شده بود که با همکاری شورای اسلامی و هیأت امنا و جمعی از اهالی لیالستان به همراه استادکار که دو قبر در این قبرستان احداث کرده بود و سیمان مازاد را در قسمتی از صحن مزار را جهت سهولت در رفت و آمد اهالی پخش کردند.

بابایی با اشاره به شبهات به وجود آمده گفت: در اینجا حضور پیدا کردیم تا با تخریب این سیمان شبهات به وجود آمده پایان یابد.

 

هیأت امنای گلرودبار: وجود جسد انسان در نایلون صحت ندارد

هوشنگ صادقی هیأت امنای روستای گلرودبار لاهیجان نیز با اشاره به حواشی به وجود آمده برای این مزار این روستا گفت: از قبل به ما اعلام شده بود که قرار است اینجا از بیمارستان پیروز جنین آورده شود که البته اوقاف شهرستان لاهیجان نیز در جریان این موضوع است.

هیأت امنای روستای گلرودبار با اشاره به این شایعه ایجاد شده افزود: ما زیر نظر اوقاف هستیم و اوقاف شهرستان دستور داده و ما اینجا را آماده کردیم و پس از حدود یک هفته بیمارستان پیروز لاهیجان حدود چهار الی پنج نایلون مشکی آوردند که وزن هر کدام از دو کیلو بیشتر نبود به ما تحویل دادند و ما خاکسپاری کردیم.

صادقی با اشاره به نایلون‌هایی که از بیمارستان پیروز تحویل گرفته است، گفت: مشخص بود این شایعات مطرح شده در حد حرف بود که درون نایلون‌ها انسان نبوده و شایعه‌پراکنی کرده‌اند در حالی که چنین چیزی نبوده است.

بیمارستان پیروز: ۱۵۰ جفت جنین دفن شده است

اما بیمارستان پیروز لاهیجان نیز با اشاره به اتفاقات به وجود آمده با انتشار بیانه‌ای ادعای برخی رسانه‌ها در فضای مجازی مبنی بر دفن پیکر زندانیان زندان لاکان رشت در یکی از آرامستان‌های لاهیجان، نادرست دانست و تکذیب کرد.

روابط عمومی بیمارستان در توضیحات خود گفته بود «در تاریخ ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۱ طبق روال گذشته و دستورالعمل‌های مرتبط با توجه به پر شدن یخچال سردخانه بیمار دکتر پیروز لاهیجان تعداد ۱۵۰ جفت جنین با هماهنگی اداره اوقاف شهرستان لاهیجان در آرامستان روستای گلرودبار دفن شدند.»

 

 

باتوجه به مباحث مطرح شده بنظر می‌رسد این روزها باید مردم دقت مضاعفی نسبت به مشاهدات خود در فضای مجازی داشته باشند به ویژه اینکه دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های معاند و مخالف نظام در فضای مه‌آلود به وجود آمده سعی در تحریک احساسات مردم برای رسیدن به مطامع و نیات شوم خود جهت بر هم زدن آرامش و امنیت مردم به عنوان مهمترین سرمایه هر ملت دارند.

نمایشگر وی