دیدار فرمانداران و نماینده شهرستان‌های‌ فومن و شفت با رئیس مجلس

محمود قاسم نژاد با اشاره به ضرورت چهاربانده شدن محورهای اصلی فومن به ماسوله، فومن به قلعه رودخان و همچنین فومن به شفت، افزود: این پروژه ها به طول ۶۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان، سالانه گردشگران فراوانی را از داخل و خارج کشور به شهرستان جذب خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری واطلاع رسانی وارنا : محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن و محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان شفت با همراهی حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت، در ادامه دیدارهای خود به منظور پیگیری مشکلات شهرستان، با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

در این دیدار که با محوریت جذب اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات عمرانی شهرستان انجام شد، محمود قاسم نژاد با اشاره به ضرورت چهاربانده شدن محورهای اصلی فومن به ماسوله، فومن به قلعه رودخان و همچنین فومن به شفت، افزود: این پروژه ها به طول ۶۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان، سالانه گردشگران فراوانی را از داخل و خارج کشور به شهرستان جذب خواهند کرد.
همچنین وی با مورد توجه قرار دادن مشکلات پل های شهرستان، ترمیم و بازسازی پل های آبنمای روستاهای رودبارچیره، خطیب گوراب، زیده، ازبر پایین و شکالگوراب بالا و همچنین ۸ دهنه پل ارتباطی بزرگ روستاهای کلفت، قلعه رودخان، سیدآباد، خسروآباد، تنگدره، سیدسرا، ماکلوان و کاسی سرا را مورد توجه قرار داد و افزود: به این منظور به اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان نیاز است تا از خسارات ناشی از بارندگی های فصلی هر ساله که علاوه بر تخریب پل ها، جان شهروندان را می گیرند، جلوگیری شود.
قاسم نژاد فرماندار فومن با پرداختن به مشکلات شهرستان به ویژه سهم پایین برخورداری روستاها از آب شرب سالم و بهداشتی، به نیاز شهرستان به اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان به منظور رفع مشکلات آب بهداشتی اشاره کرد و افزود: میانگین برخورداری جمعیت روستایی از آب شرب سالم و بهداشتی در شهرستان فومن ۶۳ درصد است که نسبت به متوسط استان و کشور ۱۵ درصد کمتر می باشد.
وی همچنین در رابطه با مسائل ورزشی شهرستان، به ضرورت تأمین اعتبار برای تکمیل استادیوم ورزشی ۵۰۰۰ نفری انقلاب فومن با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان پرداخت.
فرماندار شهرستان فومن یکی دیگر از موضوعات گفتگوی خود را به تأمین اعتبار برای مرمت و بازسازی خطوط و سیستم برق رسانی فرسوده شهرستان اختصاص داد و افزود: با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان، قادر به رفع کمبود زیرساخت های مناسب، به ویژه زیرساخت حیاتی برق خواهیم شد که از فرسودگی رنج می برد.
قاسم نژاد همچنین در این دیدار، ایجاد شانه خاکی و تأمین روشنایی معابر محور ترانزیت فومن ـ شفت ـ سراوان را مطرح نمود و افزود: در سال های اخیر، محور ترانزیتی فومن ـ شفت ـ سراوان به عنوان کریدور جدیدی برای رونق اقتصادی و گسترش صنعت گردشگری و همچنین اتصال شهرستان های همجوار و استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی با مرکز استان و پایتخت مطرح شده و از این رو شایسته توجه ویژه است.