• امروز : سه شنبه - ۲ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 23 July - 2024
1

رئیس جمهور: اگر جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد / حقوق همه بازنشستگان و حقوق‌بگیران را ۲۰ درصد افزایش خواهیم داد

  • کد خبر : 4728
  • 13 آذر 1397 - 16:48
رئیس جمهور: اگر جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد / حقوق همه بازنشستگان و حقوق‌بگیران را ۲۰ درصد افزایش خواهیم داد

رئیس‌جمهور تاکید کرد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.   به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وارنا : حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع مردم سمنان گفت: ماه […]

رئیس‌جمهور تاکید کرد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.

  به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وارنا : حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع مردم سمنان گفت: ماه میلاد با سعادت و عطرآگین پیامبر اسلام و میهمان وطن و زادگاه بودن خود نعمت و سروری دیگر است. به همه مردم این استان پهناور و بسیار مهم استراتژیک کشور از گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان، مهدی شهر، دامغان، شاهرود و شهرستان میامی  سلام و درودم را تقدیم می‌کنم.

وی افزود: شاهرود بزرگ و قهرمان مرکز علم و فقه و عرفان است و با همه زیبایی‌های طبیعتش و با مردمان دلاورش شاهرود نقطه زیبایی است که اگر ۵۰ کیلیومتر به شمال حرکت کنید به جنگل‌های زیبا دست می‌یابید و اگر ۵۰ کیلومتر به جنوب برود به کویر دست می‌یابید سرزمینی بین جنگل و کویر است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز روز آزمایش و امتحان تاریخی برای ما ملت ایران است، یادآور شد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها دنبال کودتا بود اما در این زمینه ناموفق بودند، دنبال تجزیه خوزستان و حمله عفلقیان بود و ناموفق ماند، دنبال تحریم و شکستن قدرت ایران بود و ناموفق بود. چرا امروز آمریکا این همه از ملت ایران و ایرانی‌ها عصبانی است؟ ایران قدرتمند و ملت غیوری که برابر آنها سر فرود نیاورده و نخواهد آورد، غیرقابل تحمل برای آمریکا و و صهیونیست است. آمریکا خواست و اعلام کرد ایران را از صادرات نفت محروم کند و از تبادل تجاری با دنیا باز دارد می‌خواست و اعلام کرد ایران را در منطقه منزوی کند گفت در منطقه اهدافی دارد که به می‌رسد اما ملت ایران اجازه این کار را به آنها نداد.

روحانی ادامه داد: آمریکا خواست و اعلام کرد که در منطقه اهدافی دارد و به آن اهداف دست خواهد یافت اما ملت بزرگ ما در همه صحنه‌ها ثابت خواهد کرد پیروز نهایی این نبرد خواهد بود.  آمریکا بداند ما نفت را می‌فروشیم و خواهیم فروخت و قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد؛ اگر روزی بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

وی افزود: آمریکا می‌خواهد رابطه ما را با جهان تضعیف کند؛ رابطه ملت ایران امروز در غرب با عراق و ترکیه؛ در شمال با آذربایجان، روسیه، قراقستان و ترکمنستان؛ در شرق با افغانستان و پاکستان؛ در جنوب با عمان و قطر و کویت روابطی صمیمی است. آمریکا قادر نیست ما را از کشورهای منطقه که در طول قرن ها در کنار هم بودیم، جدا بسازد.

رییس‌جمهور با تاکید بر این موضوع که آمریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند، گفت:  آمریکا باید بداند در سراسر این سرزمین مردم ما با کشورهای منطقه و جهان روابط فرهنگی، روابط اقتصادی و روابط سیاسی را حفظ خواهند کرد. ما رابطه خود را با کشورهای منطقه، کشورهای مسلمان و کشورهای اسلامی توسعه خواهیم داد.

وی ادامه داد: آمریکا تلاش می‌کند اروپا را از ایران جدا کند، چین را از ایران جدا کند، هندوستان را از ایران جدا کند و همسایگان را جدا کند و ایران هراسی را در منطقه ترویج دهد. ما دشمن هیچ ملتی نیستیم و نخواهیم بود. آمریکا نمی تواند بین ما و کشورهای همسابه تفرقه و نزاع ایجاد کند؛ ما روابطمان را باجهان روز به روز افزایش خواهیم داد.

وی افزود: آمریکا در دو سه زمینه ناموفق بوده است. اولین مورد عدم موفقیت آن است که در مبارزه با ملت ایران، کشورهای جهان و سیاستمداران جهان از آمریکا حمایت نکردند؛ جز یکی دو کشور کوچک و رژیم صهیونیستی هیچ کشوری حمایت نکرد. همه تحریم‌های آمریکا را محکوم کردند. آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل وشورای امنیت شکست خورد؛ در دادگاه لاهه شکست خورد. مردم ما بدانند در عرض این دو سه ماه آمریکا را در شورای امنیت سازمان ملل و مجمع عمومی و دادگاه لاهه و دادگاه عالی ایتالیا به شکست کشاندیم.

روحانی با ذکر این موضوع که این به معنای پیروزی دیپلمات‌ها و حقوقدانان و ملت ایران بزرگ ایران و پیروزی نیروهای مسلح ایران است، گفت: نیروهای مسلح ما در سراسر این منطقه با تلاش و ایثار و حمایت، امنیت را در سراسر منطقه برقرار کردند. نیروهای مسلح ما، رهبری ما و ارکان نظام فقط برای ایران امنیت نیاورند بلکه برای عراق و سوریه و لبنان امنیت آوردند و امروز ایران تلاش می‌کند مردم مظلوم یمن را در برابر متجاوزین آل سعود در صحنه نبرد و صحنه سیاسی  پیروز و موفق سازد. آل سعود شکست خواهد خورد و آمریکا شکست خواهد خورد.

وی افوزد: ما برای رشد ایران، برای توسعه ایران و برای عظمت ایران در دولت، مجلس و قوه قضائیه و نیروهای مسلح و در راس آن رهبری، ایران قدرتمندتر از گذشته را می‌سازیم. ما نمی‌گذاریم دشمنان ما ایران را به شکست بکشانند. ایران سرزمین مقدس، عبادتگاه حق، سرزمین مولای ما علی بن موسی الرضا و سرزمین امام زمان و قرآن و سرزمین مردانگی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ایران سرزمین پربرکتی است که دشمنان قادر نیستند این سرزمین را به شکست بکشانند. ما ارتباط خود را با دنیا روز به روز قوی‌تر خواهیم ساخت. علیرغم میل آمریکا تجارت خود را توسعه خواهیم داد. کشور ما در هفته‌های آتی شاهد خواهد بود در شرایطی که آمریکا می‌خواست بودجه متعادل سالم به مجلس شورای اسلامی نرسد؛ ان شاءالله در ۲۵ آذر دولت بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.

روحانی اذعان داشت: ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی سال آینده کشور پیش‌بینی کرده‌ایم که با همت و ایثار مردم و وحدت دولت و ملت این بودجه مصوب خواهد شد و علی‌رغم میل آمریکا آن را اجرایی خواهیم کرد. ما در بودجه سال آینده کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسب تضمین خواهیم کرد.

وی افزود: در بودجه سال آینده حقوق‌بگیرانی که حقوق ثابت دارند و در فشار هستند در حد توان و امکان به آنها کمک خواهیم کرد. حقوق همه بازنشستگان و حقوق‌بگیران را ۲۰ درصد افزایش خواهیم داد. برای اشتغال مردم و حرکت در تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات در بودجه تلاش خواهیم کرد.

روحانی در ادامه تصریح کرد: ما شاهد یک تحول بسیار خوب در سال آینده در زمینه مسکن خواهیم بود و نگرانی مردم برای مسکن‌دار شدن خانه اولی‌ها و ترمیم بافت‌های فرسوده کاهش می‌یابد. ما با فقر مطلق مبارزه خواهیم کرد و به تمام وعده‌هایی که در انتخابات سال ۹۶ داده‌ام عمل خواهم کرد. از وعده‌هایمان عقب‌نشینی نخواهیم کرد و آنچه به مردم قول داده‌ایم عملیاتی خواهیم کرد.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت ایران در منطقه عنوان کرد: البته شرایط کشور به نحوی است که وحدت، همکاری و انسجام باید بیش از گذشته باشد تا با انسجام و وحدت از این مشکل تاریخی عبور کنیم. ابر تورم و ابر بیکاری ما را تهدید نخواهد کرد البته عده‌ای نادانسته این حرف‌ها زدند و در رسانه‌ها منتشر کردند. ما مشکلاتی داریم و مردم باید مشکلات را بدانند تا دست در دست هم از مشکلات عبور کنیم. همانطور که در ماه‌های گذشته قدم‌های خوبی برداشته‌ایم.

وی افزود: فشارها کمتر شده اما هنوز باید کارهای بسیاری انجام بگیرد تا فشار از دوش مردم برداشته شود. تلاش ما این است روند صعودی تورمی که در ماه‌های گذشته مردم را آزار می‌داد کاهش دهیم تا مردم آرام‌تر باشند و بتوانیم در برابر دشمنان بایستیم و به پیروزی نهایی دست پیدا کنیم.

روحانی با اشاره به این نکته که مشکل اصلی استان سمنان آب است، خاطرنشان کرد: اولین نکته‌ای که می‌خواهم برای مردم قهرمان استان سمنان عرض کنم مسئله کم آبی است. کشور ما در معضل کم‌آبی است و مشکلات آب تقریباً در تمام استان‌های کشور وجود دارد. البته سمنان یک استان کویری است و مشکل بیشتری دارد، آب مهم‌ترین مسئله این سرزمین است و یک مسئله ملی محسوب می‌شود.

وی افزود: باید برای مشکل کم‌آبی فکری کرد و راه حلی یافت. انشاالله امسال خداوند که باران رحمتش را بیش از گذشته بر ما نازل کرده در بقیه سال آبی هم این رحمت را از ما دریغ نخواهد کرد. در عین حال نیاز داریم آب را از حاشیه به مرکز کشور بیاوریم. بخشی از نیازهای آبی را از استان‌های جنوبی و خلیج فارس و عمان و بخشی از آن را از دریای خزر تامین می کنیم.

روحانی در ادامه تصریح کرد: مردم استان‌های دیگر در این زمینه نباید به خطر بیفتند و ما باید حافظ محیط زیست هم باشیم. در شورای عالی آب جلسات متعددی داشتیم و بحث‌هایی انجام شد. مشکلات انتقال آب از شمال ایران به سمنان از نظر دولت حل شده است و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده مردم این استان از آب مورد نیاز در همه زمینه‌ها برخوردار خواهند شد. اگر سرمایه‌داری بخواهد برای انتقال آب اقدام کند دولت آمادگی آن را دارد در مدت بسیار کوتاه تمام مجوزهای لازم را در اختیار بگذارد و کار مطالعاتی آن انجام شده است.

رئیس جمهور در رابطه با مسئله فرودگاه شاهرود اظهار کرد: شاهرود به عنوان شهرستان مهم زرخیز استان سمنان است و جزو شهرستان‌هایی محسوب می شود که در مسیر صادرات محصولات کشاورزی هستند. در سمنان صادرات محصولات معدنی و در گرمسار صادرات محصولات غذایی و دیگر محصولات را داریم و من بسیار خوشحالم که در طول ۵ سال گذشته صادرات محصولات غذایی در شاهرود چهار برابر افزایش یافته است و از ۷ میلیون دلار به ۳۰ میلیون دلار افزایش یافته است. این شهرستان آمادگی برای صادرات مواد معدنی و غذایی را دارد و شاهرود شهر محصول پر آوازه انگور و زردآلو است.

وی در ادامه گفت:  فرودگاه شاهرود فرودگاه محلی است اما من امروز محضر شما مردم شاهرود اعلام می‌کنم از فردا فرودگاه شاهرود فرودگاه بین‌المللی است.  تمام مقدمات این امر را در کمیسیون‌های دولت انجام دادیم و به تصویب هیات وزیران رساندیم که وزارت راه ما باید این مصوبه را اجرایی و عملیاتی کند. این حق مردم عزیز و دلاور شاهرود است که بتوانند در کوتاهترین زمان محصولات خودرا به کشورهای هدف صادر کنند.

روحانی با تاکید بر این موضوع که ان شاءالله در این سفر قدم‌های بیشتری برای سراسر استان برخواهیم داشت، گفت:  من در تهران و در جلسه هیات وزیران با وزیر نفت برای گازرسانی به روستاهای باقی مانده استان صحبت کردم. همه شهرها و اکثر روستاها به شبکه گاز متصل هستند اما برخی روستاهای دور هستند که از نعمت گاز محرومند. امروز  ۱۸ روستا در دست گازرسانی هستند. این میزان در آغاز دولت ۶۹ درصد بوده اما در انتهای این دولت به بالای ۹۰ درصد خواهد رسید.

وی ادامه داد: این استان دارای استعداد کشاورزی است و دولت باید به مردم کمک کند که آبیاری مکانیزه شود تا محصول بهتر و بیشتر برداشت کنیم. در این سفر صدها پروژه کوچک و بزرگ افتتاح خواهد شد. امروز غروب در جمع فرهیختگان در بخش کشاورزی و تولیدی خواهم بود و ۴۳۴ طرح با ۳۱۹ میلیارد تومان اعتباری که دولت در این زمینه هزینه کرده است، افتتاح خواهد شد.

روحانی افزود: این مساله را می‌گویم که بدانید دولت به فکر شما و کشاورزان است؛ کشاورزانی که باید دستشان را ببوسیم همان طور که پیامبر درست کارگزاران را بوسید. ما خوشحال هستیم که امسال قیمت گندم را کیلویی ۱۶۰۰ تومان اعلام کردیم که این رقم در سال ۹۳ کیلویی ۴۰۰ تومان بوده ضمن اینکه محصول گندم هم به مراتب بیشتر است.

وی تاکید کرد: نمی‌خواهم بگویم کار ما بزرگ است اما تلاش کردیم کشارزان زندگی آرام‌تری را داشته باشند. کشاورزان امسال عیدی بزرگی به ما دادند که امسال هم مثل سه سال گذشته در گندم خودکفا باشیم این افتخار برای جمهوری اسلامی است؛ ما امسال برای چهارمین سال است که در گندم خودکفا هستیم.

روحانی افزود: برای آب، کشاورزی و مدرن‌سازی آب از آغاز انقلاب تا سال ۹۲،  ۱۶ هزار و ۲۰۰ هکتار این استان به  آبیاری مدرن مجهز شده بود که از سال ۹۲ تا الان به ۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار رسیده است. این میزان بیش از کل کاری است که از آغاز انقلاب تا سال ۹۲ صورت گرفته بود. این به معنای حرکت استان در مسیر توسعه است. دولت تلاش فراوانی برای روستاها در طول ۵ سال گذشته انجام داده و امروز هیج روستای ۲۰خانواری نداریم  که آب و برق نداشته باشند؛ در اکثر روستاها گازرسانی انجام شده و در بسیاری روستاها اینترنت وجود دارد که روستایی ما با اینترنت صنایع و محصولات خود را می‌فروشد و خانه خود را برای بوم گردی اجاره می‌دهد.

رییس جمهور ادامه داد: تسهیلات و روابط تجاری در این سال‌ها  بیشتر و بهتر شده اما این به معنای آن نیست که مشکل نداریم بلکه به معنای این است که دولت و مردم در کنار هم علیرغم میل دشمنان این مرز و بوم قدم‌های بزرگی برداشته‌اند.

روحانی گفت: در سفر قبل ۹۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه را قول دادم و قرار ما این بود که تا پایان سال ۹۶ طرح‌ها را تمام کنیم؛ از قول خود عقب هستیم. من در جمع استاندار و وزرا عرض کردم این عقب ماندگی باید جبران شود. در سفر قبل ۷۰ پروژه قول داده شد که البته مشکلاتی داشتیم و این جزو وعده قبلی ما است و باقی اعتبارات سفر گذشته را انجام خواهیم داد و مربوط به این سفر نمی‌شود. من دستور می‌دهم به سازمان برنامه بودجه تا طرح‌های سفر قبلی انجام بگیرد .

وی تاکید کرد: در این سفر ۷۸ پروژه مدنظر است که با ۱۴۶۶ میلیارد تومان برای سال‌های پیش رو ما این طرح ها را در شورای اداری دنبال می‌کنیم. مسئولین استان و نمایندگان این پروژه‌ها را پیگیری کنند. خوشحال هستم که در این سفر در جمع دانشگاهیان به مناسبت ۱۶ آذر شرکت دارم و فردا نیز در سمینار نماز حضور خواهم داشت. امیدوارم شما موفق باشید و ما هم خادم خوبی برای شما باشیم.

ایلنا

لینک کوتاه : https://varnakhabar.ir/?p=4728

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.