به گزارش وارنا خبر :   رامین شیلاتی امروز چهارشنبه در گفتگویی اظهار کرد: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تالش و سر محیط بانی منطقه حفاظت شده لیسار در حین گشت و کنترل حفاظتی، متوجه تصرف غیر قانونی بخشی از اراضی ملی حاشیه تالاب واقع در منطقه حفاظت شده لیسار شدند.

وی افزود: با گزارش کامل پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و به مراجع قضائی ارسال گردید که پس از پیگیری‌های حقوقی و صدور رأی مقام قضائی مبنی بر رفع تصرف اراضی ملی با همکاری نیروی محترم انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی عملیات رفع تصرف ۵۰۰۰ متر مربع از اراضی تالاب جوکندان انجام شد.

رامین شیلاتی اضافه کرد: تالاب جوکندان با طول ۶ کیلومتر و عرض ۲۰۰ متر با مساحت ۲۳۸ هکتار در ۷ کیلومتری شمال شهر تالش (هشتپر) واقع شده است و یکی از اکوسیستم‌های ارزشمند طبیعی منطقه می‌باشد که از تنوع زیستی مطلوبی برخوردار است.

شیلاتی از همکاری مطلوب دستگاه قضا در برخورد با زمین خواری و رسیدگی ویژه به منظور حفظ و حراست از انفال و پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال تقدیر و تشکر کرد و گفت: این اداره طبق مفاد ۶٩٠ و ۶٩٣ قانون مجازات اسلامی و در راستای حفظ و حراست از مناطق تحت مدیریت با متصرفان و زمین خواران برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد